Stil » Modă
Colectia toamna-iarna NICHI CRISTINA NICHITA, in stil retro!
07 septembrie 2007 | Autor: Str. Vitejilor nr. 25, Iasi
Sezonul toamna-iarna 2007-2008 se anunta unul foarte elegant, Nichi Cristina Nichita propunand in noua sa colectie un stil retro, un elogiu adus eternului feminin. Extrema feminitate a anilor ’40 renaste in noua colectie prin linia eleganta a croielii, siluetele bine conturate, selectia texturilor si a paletei de culori, transpuse intr-un look extrem de actual. Colectia e imaginea clara a femeii individualiste, luxoase, increzatoare in propriile forte, dar in acelasi timp... feminina.
---galerie---
Linia office propusa in mod obisnuit de NICHI CRISTINA NICHITA, este completata in mod original de sacoul tip capa, pantalonul clasic larg, bluze fine din satin, matase sau bumbac, rochii de zi, trench-uri, pelerine si mantouri cambrate.
Rochia si taiorul raman in continuare piesele de baza ale noii colectii, mai ales ca pentru aceasta toamna reprezinta cea mai in voga combinatie. Taiorul revine in forma lui simpla si desavarsita, sau cu influente din anii ’40 – umeri marcati, talii accentuate. Manecile volumetrice, scurte medii sau lungi si lungimile diverse se inscriu in tendintele in ce priveste croiul rochiei. Tesaturile folosite sunt fluide si placute atingerii: vascoza, satin si lycra pentru cele de zi, satin si matase naturala pentru seara.
Extrema eleganta a unor piese vestimentare precum rochia si mantoul, armonizeaza perfect cu texturile contemporane - stofe cu aspect metalic, peliculizat, lana, bumbac, satin, intr-o cromatica actuala. Mansetele late, buzunare mari aplicate sacourilor, maneci bufante, aplicatiile din stofa peliculizata, nasturii mari – sunt doar cateva din elementele care personalizeaza fiecare tinuta. Linia pune accent pe talie, croiul cambrat fiind accentuat de prezenta cordoanelor, curelelor si centurilor de orice fel.
Cromatica colectiei este dominant rece, propunand combinatii nuantate de albastru, grena, negru, bej, maron, gri, accentul punandu-se pe combinatiile de culori bej-maron-grena sau albastru-negru-grena.
Septembrie este doar inceputul unui sezon care se anunta special, iar varietatea acestei noi colectii ofera clientelor posibilitatea de a gasi noutati la fiecare vizita in magazin. Si pana la urma, must-have-ul sezonului ramane declarat: feminitatea!
sursa: S.C. NIKY SRL
taguri: Nichi
Galerie foto
alte articole
- Un an nou, o garderoba noua
- Brose crosetate Corrsage – noi pe piaţa
- “Achtung, baby!” – o noua colectie semnata Gina Butiuc
- Armura zilelor noastre
- Designerii sunt categorici: nu se mai poarta string-urile
- Noua colectie Cristina Nichita
- Reduceri pana la 50% pe www.tarafashion.ro
- Designerii romani s-au intrecut in creatii la Gaia Boutique Club
- Toamna in rochie si botine
beautycafe
Cele mai noi discuţii
- Uleiul de trandafir, un super antioxidant!postat în Tratamente look (ten, ochi, buze, proceduri cosmetice)
- Crema pentru picioare cu shea L’Occitane postat în Îngrijire corp
- Epilarea cu laser si lumina pulsata - indicatii pentru o depilare eficientapostat în Chirurgie estetică, igienă orală
- Invata sa te machiezi profesionist!postat în Machiaj
- Perfectiune discreta pentru pielea tapostat în Machiaj
- Prima carte despre dietă şi fitness semnată Mihai Dragomirpostat în Tratamente corporale, slăbire, tonifiere
- Crackle glaze, crăpăcios alb de la China Glaze (review) + vreau unghii metalice!postat în Îngrijire corp
- Ange ou Demon le Secret Elixirpostat în Stil de viaţă, modă
- Extensii de par…yay or nay?postat în Păr, tunsori, coafuri
- Coquette Beauty Clinique, numarul 1 in epilare definitiva in Romania, vine mai aproape de clientele sale din Constanta,Tulcea, Braila, Galatipostat în Tratamente laser, epilare definitivă
beautycenter.ro
beautycenter.ro este primul site de beauty din Romania, lansat în 2003. Suntem partenerul online al companiilor din domeniul frumuseţii si promovăm informaţii şi servicii de calitate.
Catalogul nostru cuprinde peste 2500 de companii:
- saloane si centre de infrumuseţare
- clinici de chirurgie estetică
- săli de fitness şi aerobic
- stilişti, nutriţionişti, esteticieni















